Canarische eilanden domineren niet-hotelovernachtingen in 2024

Toeristische groei op de Canarische eilanden
De Canarische eilanden hebben in 2024 een indrukwekkend record bereikt met meer dan 25,8 miljoen overnachtingen in niet-hotelaccommodaties.
Het INE certificeert dus, met officiële gegevens, wat een wijdverbreide perceptie is in de toeristische sector, die 2024 heeft afgesloten als het beste jaar in zijn geschiedenis, wat de prijzen sterk heeft opgedreven.
Dit betekent een stijging van 3,1% ten opzichte van 2023, waarmee de eilandengroep de absolute koploper is in Spanje voor dit type verblijf.
Britse toeristen leiden de statistieken
Het Verenigd Koninkrijk blijft de belangrijkste markt voor de eilanden met 16,2 miljoen overnachtingen in toeristische appartementen, een stijging van 2,7% vergeleken met het voorgaande jaar. Deze cijfers bevestigen de blijvende aantrekkingskracht van de Canarische eilanden voor Britse vakantiegangers.
Lees op deze pagina meer artikels over het toerisme op Tenerife
Prijsstijgingen in de accommodatiesector
De gemiddelde prijzen zijn in 2024 significant gestegen. Appartementen noteerden een prijsstijging van 7,1%, terwijl campings en landelijke accommodaties respectievelijk 5,2% en 4,5% duurder werden.
Deze cijfers overtreffen zelfs de pre-pandemie niveaus van 2019, de prijsstijgingen zijn sinds april 2021 ononderbroken doorgegaan
Deze stijgingen zijn een direct gevolg van de toegenomen vraag en het sterke herstel van de toeristische sector.
Verschillende accommodatietypes
Iets meer dan 50% van alle niet-hotel overnachtingen vond plaats in toeristische appartementen. De overige overnachtingen waren verdeeld over campings (34,5%), landelijke accommodaties (8,9%) en hostels (6,3%). Vooral bij buitenlandse gasten was er een sterke groei van 5,8% te zien. Bron




Ook interessant om weten…
Nieuwe wet vakantieverhuur goedgekeurd
Wat zijn guachinches en waarom verdwijnen ze?
Paus Leo XIV bezoekt Tenerife in juni 2026
Toeristenprofiel Canarische Eilanden 2025
Waarom noemen ze inwoners van Santa Cruz “chicharreros”?
Lijn 385 – Eerste stadsbus in Puerto de la Cruz
Teide beklimmen wordt vanaf 2026 betalend
Gratis bus Siam Park – uren en routes
Seismische activiteit El Teide – de feiten
Hondenstranden op Tenerife
Vrijwilligers Costa del Silencio halen Amerikaanse pers
Tajao, het verborgen vissersdorpje op Tenerife met de beste restaurants
Wat is de Danza de las Cintas?
Waar agrarische Canarische producten kopen?
Traditionele winkels sluiten op Tenerife