Driekoningen op Tenerife
Een spetterende overgang van oud naar nieuw
Voordat de Driekoningen arriveren, kun je eerst oudejaarsavond op verschillende locaties op Tenerife vieren. Een van de mooiste vieringen vindt plaats op de Plaza de España in Adeje, waar vanaf 23u30 live muziek is met Toke Latino, Sensación Gomera, DJ David Pérez en het orkest Maquinaria Band.
Campamento Real in La Laguna voor jong en oud
In het Parque de La Constitución van La Laguna is het Campamento de los Reyes Magos (Kamp van de Driekoningen) ingericht. Tot vrijdag 4 januari 2025 kun je hier terecht voor een magische ervaring.
Het kamp is dagelijks geopend met 27 verschillende tijdslots waar per keer 350 bezoekers welkom zijn. Koninklijke pages, elfjes en bekende film- en televisiekarakters zorgen voor entertainment met verschillende attracties, workshops, muziek en spelletjes.
Extra kaarten voor Campamento Real
Goed nieuws voor families die nog geen kaartjes hebben kunnen bemachtigen voor het magische Driekoningenkamp in La Laguna!
Vanwege het overweldigende succes heeft de gemeente besloten om extra kaarten beschikbaar te stellen. Per voorstelling komen er 60 extra plaatsen vrij, wat het totaal op 410 bezoekers per show brengt.
De kaarten zijn vanaf maandag 11u00 alleen verkrijgbaar bij de kassa van het Teatro Leal voor slechts 1 euro per stuk.
Er zijn drie voorstellingen per dag om 15u00, 17u00 en 19u00, behalve op zondag 31 december wanneer er twee ochtendshows zijn om 10u00 en 12u00. Het kamp is geopend tot en met donderdag 4 januari 2025.
Spectaculaire aankomst Driekoningen in Santa Cruz
In Santa Cruz vindt op zondag 5 januari vanaf 17u00 een groots welkomstfeest plaats in het Heliodoro Rodríguez López stadion (de toegangskaarten zijn ondertussen allemaal uitverkocht).
Met maar liefst 18.000 beschikbare plaatsen en duizend optredende kinderen belooft dit een onvergetelijk spektakel te worden. Na afloop volgt de traditionele optocht door de straten van de stad.
Driekoningen komen per boot naar Los Cristianos
In Los Cristianos wordt het extra speciaal dit jaar, want de Driekoningen komen op vrijdag 5 januari per boot aan in de oude haven (Muelle Viejo). Om 18u00 meren Melchior, Caspar en Balthasar aan, waarna om 18u30 de grote optocht start.
Update Los Cristianos
Vanwege veiligheidsmaatregelen is er een nieuwe route en een vroeger aanvangstijdstip vastgesteld.
De optocht start om 18u30 vanaf de rotonde bij de Avenida Juan Carlos I (bij Apartamentos Comodoro).
De stoet trekt dan via deze weg en de Avenida Amsterdam naar het eindpunt bij het Cultureel Centrum van Los Cristianos (Plaza del Pescador).
Bij het Cultureel Centrum kunnen kinderen hun brief aan de Driekoningen overhandigen. Deze nieuwe timing is speciaal gekozen met het oog op de jongste bezoekers, zodat zij niet te laat naar bed hoeven. Ook de lokale ondernemers profiteren van het vroegere tijdstip. Bron
Feestelijke Driekoningen in Adeje
Adeje pakt deze winter groots uit met een bijzondere Driekoningenviering op de Plaza de España.
Voor de kleintjes is er op 3 januari om 19u00 een speciale musicalvoorstelling van “De Kleine Zeemeermin” (La Sirenita). Op 2 en 3 januari zijn er verschillende locaties waar kinderen hun brief aan de Driekoningen kunnen overhandigen:
- Plaza de Los Olivos (2 januari, 17u00-19u00)
- Plaza de Fañabé (2 januari, 17u30-19u30)
- Plaza de La Hoya (3 januari, 17u00-19u00)
- Plaza de Armeñime (3 januari, 17u30-19u30)
Aankomst per helikopter
Het hoogtepunt in Adeje vindt plaats op zondag 5 januari. De Driekoningen maken om 17u30 een spectaculaire entree per helikopter op het gemeentelijk voetbalveld.
Aansluitend start om 19u00 de grote optocht door de Calle Grande, waar ook bekende kinderfiguren meelopen.
Lees hier over de traditie van de Driekoningen taart, de Roscón de Reyes
Een van de belangrijkste feesten
De traditie van Driekoningen (Reyes Magos) is een van de belangrijkste feesten in Spanje. Op Tenerife wordt dit uitbundig gevierd met tal van activiteiten. In Spanje is het heel gebruikelijk dat kinderen hun cadeautjes krijgen op 6 januari, de dag van Driekoningen, in plaats van met Kerstmis. De cadeautjes worden vooral met Driekoningen gegeven en minder met de kerst.