Laden Evenementen
  • Dit evenement is voorbij.

Fiestas Los Cristianos 2025

zaterdag 23 augustus 2025 tot maandag 8 september 2025

Fiestas Los Cristianos 2025 - ter ere van de Virgen del Carmen

Wanneer vinden de Fiestas Los Cristianos plaats?

De Fiestas en Honor a Nuestra Señora del Carmen vinden plaats van zaterdag 23 augustus tot maandag 8 september 2025 in Los Cristianos, Arona. Deze traditionele feesten combineren religieuze tradities met populaire activiteiten voor het hele gezin. Gedurende meer dan twee weken transformeert Los Cristianos tot een bruisend centrum van cultuur en vermaak.

De feesten eren Nuestra Señora del Carmen, de patroonheilige van vissers en zeelieden. Los Cristianos, met zijn rijke maritieme geschiedenis, vormt het perfecte decor voor deze bijzondere viering die zowel locals als toeristen samenbrengt.

Religieuze tradities en hoogtepunten

Het religieuze programma begint op maandag 1 september en bereikt zij hoogtepunt op zondag 7 september met de traditionele Processie en daarna de Processie op zee. Elke dag start om 18u30 met biecht en het bidden van de heilige rozenkrans, gevolgd door de heilige mis om 19u00.

Het absolute hoogtepunt is zondag 7 september met de Processie om 19u00, gevolgd door de spectaculaire Zeeprocessie met daarna groot vuurwerk aan de Muelle Viejo, de oude haven. Verwacht veel volk!

Programma Fiestas Los Cristianos 2025

Zaterdag 23 augustus

  • 21u00 – Presentatiediner van de kandidates ter ere van Nuestra Señora del Carmen. Dit openingsevenement vindt plaats aan de Calle Portazgo, tussen het IES Los Cristianos en de gemeentelijke zwembaden.

Zaterdag 30 augustus

Donderdag 4 september

  • 18u30 – Opening van de fotografietentoonstelling “Un día Cualquiera” van Jorge Bello in de hal van het Centro Cultural de Los Cristianos. De tentoonstelling is dagelijks te bezoeken tot 30 september, tussen 8u00 en 21u00.
  • 18u30 – Start van de Kermis op Plaza del Pescador (loopt tot maandag 8 september).
  • 20u30 – Gala verkiezing van de kinderkoningin ter ere van Nuestra Señora del Carmen. Met optredens van Fitness Latin Dance, Ballet Dance Project en Golden Legends Crew. Presentatie door Olga González op de Plaza del Pescador.

Vrijdag 5 september

  • 21u00 – Gala verkiezing van de koningin ter ere van Nuestra Señora del Carmen. Met optredens van Ballet Beanky, Aura Reyes en hoofdact Sonia Gil. Presentatie door Gracia López.
  • 00u00: Groot bal met orkest Pasión Gomera en DJ Javi Plasencia op de Plaza del Pescador.

Zaterdag 6 september

  • 10u00 – Onderwaterbloemhulde aan Nuestra Señora del Carmen in de baai van Los Cristianos/Palm-Mar, bij Cueva de Juanito. Georganiseerd door Asociación Mundo del Silencio.
  • 12u00 – Kinderdag met springkastelen, schuimfeest en workshops op de Plaza de los Caídos, Plaza de la Pescadora en het strand van Los Cristianos.
  • 12u00 – IX Buurtontmoeting “Fiesta del Sombrero” (hoedenfeest) op de Plaza De la Alpispa. Breng je eigen eten en drinken mee, plus natuurlijk je mooiste hoed. Prijs voor de meest originele hoed.
  • 13u00 – Optocht “La Leyenda del Pirata Moreque” vanaf de Plaza de la Iglesia (kerkplein), avenida Los Playeros, avenida Juan Alfonso Batista (avenida Marítimas), paseo Pandorga, avenida Juan Alfonso Batista (avendia Marítimas) tot de Plaza de la Alpispa.
  • 21u00 – Muziekfestival “Amigos de Los Cristianos” met lokale muzikanten en singer-songwriters.
  • 23u00 – Groot bal met de orkesten Pasión Gomera en Nueva Línea op Plaza del Pescador.

Zondag 7 september

  • 11u00 – Erkenning voor veteranen van C.D. Marino op het voetbalveld naast Estadio Olímpico Antonio Domínguez.
  • 12u00 – Traditionele spelen zoals cucaña (traditioneel Canadees spel waarbij men zich voortbeweegt op een boomstam of stok die bedekt is met een gladde substantie), voetbalwedstrijd tussen ongehuwde en getrouwde vrouwen, roeiwedstrijden en andere volksspelen in de baai van Los Cristianos.
  • 19u00 – Processie met de vereerde beeltenis van Nuestra Señora del Carmen, begeleid door de Banda de Música de Arona. Vanaf de parochiekerk Nuestra Señora del Carmen, plaza Virgen del Carmen, avenida Los Playeros, calle Amalia Alayón, calle Los Playeros, avenida Juan Alfonso Batista hasta el Muelle Viejo de Los Cristianos (oude haven).
  • 20u30 – Speciale mis op de Muelle Viejo (de oude haven) met de Banda de Música van Arona, en zingen van het Ave María door Pepe Barrios, gevolgd door de Processie op zee met aansluitend een groot vuurwerk.
  • 22u00 – Groot bal met DJ David Pérez en Beefboy op de Plaza del Pescador.

Maandag 8 september

  • 17u00 – Traditionele Sortija de barco in de baai van Los Cristianos.
  • 19u00 – Traditionele salpicón.
  • 21u00 – Afsluitingsfeest en trofee-uitreiking met DJ David Pérez en zanger Fernandito “El Ferna” op de Plaza del Pescador.

Dit programma werd samengesteld door de Feestcommissie van Los Cristianos 2025 en kan wijzigingen ondergaan. De combinatie van religieuze tradities en populaire activiteiten weerspiegelt de rijke cultuur van Los Cristianos als belangrijke vissers- en toeristische gemeenschap.

Oude video van de traditionele “Sortija de Barco”

Calle Juan Bariajo
Los Cristianos,Santa Cruz de Tenerife38650Spanje