Tapas y Vinos Las Galletas 2026

Tapas y Vinos Las Galletas 2026 - Affiche wijnfestival met glas rode wijn en haven van Las Galletas

Proef de beste tapas en wijnen van Tenerife in Arona

Op zaterdag 28 maart 2026 staat Las Galletas opnieuw in het teken van lekker eten en drinken. De nieuwe editie van Tapas y Vinos de Las Galletas 2026 brengt lokale gastronomie en wijnen van Tenerife samen in de Calle (Rambla) Dionisio González van dit gezellige kustplaatsje. Een perfecte gelegenheid om te genieten van tapas, wijn en de levendige sfeer.

Het evenement wordt georganiseerd door gemeente Arona, via de afdeling Concejalía de Promoción Económica y Empleo. Het vindt plaats in de Calle (Rambla) Dionisio González, van 17u00 tot 24u00.

20 stands met lokale restaurants en wijnhuizen

In totaal staan er 20 stands opgesteld. Veertien daarvan zijn lokale horecabedrijven uit de gemeente Arona. De overige zes stands worden bemand door wijnhuizen (bodegas) van Tenerife, die de vijf officiële herkomstbenamingen (Denominaciones de Origen) vertegenwoordigen.

Het concept is simpel maar briljant: je wandelt langs de stands, proeft tapas en wijnen, en ontdekt tegelijkertijd het winkelgebied van Las Galletas. Zo combineer je een culinaire ervaring met een ontspannen avondwandeling.

Tapas y Vinos Las Galletas – Meer dan alleen eten en drinken

Tapas y Vinos de Las Galletas 2026 is meer dan een culinair evenement. Het is een initiatief dat het lokale winkelgebied een flinke boost wil geven. Door bezoekers en bewoners naar de Calle (Rambla) Dionisio González te leiden, krijgt het hele commerciële hart van Las Galletas extra aandacht.

De organisatie wil met dit evenement de lokale gastronomie en de wijncultuur van Tenerife in de schijnwerpers zetten. Tegelijkertijd versterkt het de positie van Las Galletas als gezellige ontmoetingsplek voor zowel bewoners als toeristen.

Of je nu fan bent van een goede tapa, graag lokale wijnen proeft, of gewoon van de sfeer wilt genieten — dit evenement is een aanrader voor iedereen die op zaterdag 28 maart in het zuiden van Tenerife is.

De vijf wijnregio’s van Tenerife

Tenerife is het Canarische eiland met de meeste officiële wijnbenamingen van oorsprong.

Er zijn maar liefst vijf Denominaciones de Origen: Abona, Tacoronte-Acentejo, Valle de la Orotava, Valle de Güímar en Ycoden-Daute-Isora. Elke regio heeft een uniek microklimaat en bodemgesteldheid, wat zorgt voor een verrassende variatie aan wijnen.

Van frisse witte wijnen op vulkanische grond tot krachtige rode varianten — de wijncultuur van Tenerife is een ontdekking waard. Tijdens Tapas y Vinos in Las Galletas maak je kennis met bodegas uit al deze regio’s. Bron