Toeristen melden: zakkenrollers op Tenerife

Facebook-groepen waarschuwen voor diefstallen
Steeds meer bezoekers van Tenerife delen hun ervaringen met zakkenrollers op Facebook-groepen. In deze communities, met soms meer dan 200.000 leden, worden foto’s gedeeld van vermoedelijke dieven en krijg je tips over welke plekken te mijden. Het is een soort digitaal waarschuwingssysteem geworden, van toerist voor toerist.
Sociale media zijn het nieuwe meldpunt geworden. In digitale communities met tienduizenden volgers delen bezoekers hun ervaringen en waarschuwen ze elkaar voor de risicogebieden.
Mensen plaatsen foto’s van verdachte personen en markeren locaties waar ze bestolen zijn of bijna bestolen werden. Zo ontstaat er een informeel risicokaartje van het toeristische zuiden.
Waar gebeuren de meeste diefstallen?
De Avenida San Francisco in Los Cristianos wordt het vaakst genoemd, vooral de omgeving rond de Engelse pubs. Maar ook andere bekende plekken staan regelmatig in de schijnwerpers: Playa de las Américas, Puerto Colón, Puerto Santiago en Los Gigantes. Meestal gaat het om zakkenrollerij ’s avonds, wanneer het druk is en mensen ontspannen genieten van hun vakantie.
Een dame vertelde onlangs hoe haar man twee dieven betrapte toen ze probeerden de tas van een vrouw open te maken. Andere verhalen gaan over gestolen telefoons, hotelsleutels en portemonnees. Vooral vervelend als je met vakantie bent en ineens zonder paspoort of betaalmiddelen zit.
Niet iedereen is het eens over de ernst van het probleem. Sommige mensen zeggen dat ze nooit problemen hebben gehad in deze gebieden. Anderen benadrukken juist dat deze waarschuwingen belangrijk zijn, omdat niet iedereen hetzelfde geluk heeft.
Autoverhuurbedrijven slaan alarm
Verschillende autoverhuurbedrijven in zuid Tenerife hebben inmiddels waarschuwingsbordjes opgehangen in hun kantoren en auto’s.
De boodschap is duidelijk: het grote aantal toeristen trekt helaas ook zakkenrollers aan. Het gaat over een kleine doch actieve groep pickpockets.
De adviezen zijn praktisch en nuttig. Laat je telefoon niet op tafel liggen in restaurants. Loop niet met een dikke portemonnee rond – neem alleen het hoognodige mee. Een heuptasje (ja, echt!) is handiger dan je denkt. Draag je tas aan de voorkant van je lichaam in plaats van op je rug. En laat vooral geen waardevolle spullen zichtbaar in je (huur)auto liggen.
Meer politie gewenst
In de Facebook-groepen wordt regelmatig opgeroepen tot meer politietoezicht in de drukke toeristische gebieden. Veel mensen hopen dat de vele online meldingen de autoriteiten zal aanzetten tot meer actie. Want hoewel het vaak om kleine diefstallen gaat, kunnen ze je vakantie behoorlijk verpesten.
De groepen laten ook zien hoe toeristen elkaar helpen. Mensen waarschuwen niet alleen, ze grijpen soms ook in wanneer ze iets zien gebeuren. Dat gevoel van solidariteit maakt deze online communities waardevol, ook al blijft voorkomen beter dan genezen.
Praktische tips van ervaren Tenerife-bezoekers
Naast de waarschuwingen delen leden van de Facebook-groepen ook hun beste preventietips. Maak foto’s van je belangrijke documenten en bewaar deze digitaal. Verdeel je geld en creditcards over verschillende plekken (niet alles in één tas). En blijf alert in drukke uitgaansgebieden, vooral na een paar drankjes wanneer je aandacht verslapt. Deze praktische adviezen komen rechtstreeks van mensen die het gebied goed kennen en helpen je veilig van je vakantie geniet. Bron






Ook interessant om weten…
Teide beklimmen wordt vanaf 2026 betalend
De beste kip van Tenerife vind je in Adeje
Nieuwe wet vakantieverhuur goedgekeurd
Beklimming El Teide reserveren via Tenerife ON
Wat zijn guachinches en waarom verdwijnen ze?
Waarom noemen ze inwoners van Santa Cruz “chicharreros”?
Gratis bus Siam Park – uren en routes
Ropa vieja Canaria, authentiek recept
Hondenstranden op Tenerife
Tajao, het verborgen vissersdorpje op Tenerife met de beste restaurants